САСА против Победа на стартот од новата второлигашка сезона

Одредени се двојките за 1.коло во Втората лига – Исток. Во првото коло Саса и гостува на прилепска Победа,Најголемите додека најголемите фаворити за првото место, екипите на Тиквеш и Брегалница гостуваат. Кавадарчани во дербито играат во Гевгелија кај Кожуф, додека Брегалница и оди на Плачковица. Кит Го пак му оди на гости на тимот на Беласица. Осогово игра против составот на Питу Гули.

ДВОЈКИ – ПРВО КОЛО (24.08.2019)

ПОБЕДА – САСА КАМЕНИЦА

ПЛАЧКОВИЦА – БРЕГАЛНИЦА

БЕЛАСИЦА – КИТ ГО

КОЖУФ – ТИКВЕШ

ОСОГОВО – ПИТУ ГУЛИ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *