Саса загуби, битката за Втора лига продолжува

Денес, во Пехчево, ФК „Каменица-Саса“ загуби од домаќинот „Кит Го“, минимално со 1:0.

И покрај денешниот пораз, определбата во каменичкиот состав е јасна – пласман во Втората македонска лига мора да биде остварен.

Табела:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *