Регулаторна денес на пладне ќе ги соопшти новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес ќе ги објави новите цени на горивата.

Традиционално секој втор понеделник во месецот се утврдуваат цените на бензинот, дизелот и други деривати.

Со последната одлука на РКЕ бензинот се продава за 68,5 денари за литар, додека ЕУРОСУПЕР БС -98 за 70,5 денари од литар.

Дизелот пак изнесува 61 денар.Одлуката за новите цени ќе биде соопштена точно напладне.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *