Променливо облачно со сончеви периоди

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по одделни котлини магливо и студено. Кон крајот на денот во западните, а во текот на ноќта и во останатите делови, ќе има локални врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до 11 степени, а дневната температура од шест до шест до 12 степени.

Во Каменица ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе достигне до минус три степени, а дневната температура до шест степени. Во сабота времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено време. Нови врнежи од дожд и снег на планините се очекуваат во вторник.
Променливо облачно со сончеви периоди | opserver.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *