Променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во северните и западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег, особено претпладне.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието и во западните делови. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15 степени.

Во Македонска Каменица променливо облачно со слаб до умерен северен ветер, претпладне со повремен дожд. Максималната температура ќе достигне 10 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *