При подготовки за погреб внук забележал повреди кај неговата тетка

При подготовки за погреб внук забележал повреди кај неговата тетка

На 14. Ноември 2023 година, во 11.23 часот, С.Џ.(36) од Кочани, во СВР Штип пријавил дека при подготовка за погреб на неговата тетка Н.Џ.(50) од Кочани биле забележани повреди по телото.

Од СВР Штип информираат дека се реземени мерки и активности од полициски службеници, запознаен е јавен обвинител и по негова насока телото на починатата било дадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *