Приведен жител на село Цера поради физичка пресметка со жител на истото село и агесивно однесување кон полициски службеници

На 12.04.2024 во 22.30 часот полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го привеле С.М.(43) од с.Цера, Македонска Каменица, постапувајќи по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир со физичка пресметка помеѓу него и А.С.(50) од с.Цера, во која бил употребен и тврд предмет. Исто така, С.М. агресивно се однесувал и кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *