Приведени двајца дилери на хероин од Кочани

Кочани, 12.01.2021 година – На 11.01.2021 околу 16,30 часот во Кочани од полициски службеници од Полициска станица Кочани од слобода се лишени Е.А.(33) и А.А.(31) двајцата од Кочани. По претходно обезбедена судска наредба, при извршен претрес во нивниот дом, пронајдени и одземени се пакувања хероин и пакувања марихуана, предмети и накит за кои постои основано сомнение дека потекнуваат од кривични дела „кражба“. По документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Прочитај повеќе: Се продава куќа на улица Македонска во Македонска Каменица

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *