ПРЕСТРЕЛКА КАЈ „ЛЕПТОКАРИЈА“, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Попладнево случајни минувачи пријавиле во МВР дека непознато лице кај трговскиот центар „Лептокарија“ во скопски Карпош пукало со пиштол во друго лице. МВР ја потврди информацијата, кажа и дека нема повредени.

ПУКАЊЕ КАЈ „ЛЕПТОКАРИЈА“, НЕМА ПОВРЕДЕНИНајверојатно пукањето не било меѓу автомобили во движење. – Од увидот на полицијата (Фото: Ѓ. Личовски)

 

Пријавувачот не е лице во кое е пукано, само е очевидец. Најверојатно пукањето не било меѓу автомобили во движење. Лицата кои се спречкале со оружје на паркингот не се таму, МВР врши увид на местото и го бара лицето кое пукало. На паркингот кај што се случила престрелката има безбедносни камери.

Нема материјална штета. Увидот е во тек.

С. К. ДЕЛЕВСКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *