Прегазен пешак во Делчево

Вчера на улицата Ѓорче Петров во Делчево патничко возило со штипски регистарски ознаки, управувано од А.В.(46) од Делчево удрило во пешак А.С.(55) од Делчево.

По незгодата, како што информираат од полицијата, пешакот бил пренесен во здравствената установа „Гоце Делчев“ во Делчево, каде од лекар биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициска станица Делчево.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *