Почина сопругата на Трајко Вељановски

По кратко и тешко боледување, денеска починала сопругата на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, пренесоа дел од медиумите.

Зад себе остави две полнолетни деца и сопруг. Погребот ќе се одржи деновиве на гробиштата во Ѓорче Петров.

Извор: Фокус

Leave a Reply

Your email address will not be published.