Погледнете ја мајсторијата на каменичанецот Влатко Стојановски за победа на Ренова

ВИДЕО: Мајсторија на Стојановски – ефектен гол за победа на Ренова

Ренова стигна до минимална, но сосема заслужена, победа од 1-0 против Шкупи во 26. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Пресметката во Тетово ја реши офанзивецот на „гипсарите“ со вистинска мајсторија и крајно луциден погодок во 45. минута од средбата…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: