Погледнете го златниот гол на нашиот Влатко Стојановски. Македонија супериорна над Естонија | gol.mk

По целосна иницијатива од дваесетина минути и 3-4 изразити шанси пред 18-годишниот естонски голман Хајн, Македонија ја врати предноста против својот попладневен противник. Во 68. минута Влатко Стојановски ја искористи својата втора шанса откако влезе во игра.

РЕКЛАМА

Имено, фудбалерот од Шамбли го искористи центаршутот на Елмас и со глава ја втурна топката во небранетата мрежа (2-1).

  • Голот на Влатко Стојановски против Естонија:

Овој погодок за Влатко Стојановски е втор во репрезентативниот дрес, по оној против Австрија во Виена. Заради претерана радост и соблекување на дресот „пожолте“ од судијата Аврам од Романија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: