Повредени повеќе лица во тешка сообраќајна несреќа кај Крупиште

Тешка сообраќајна незгода во 09:30 часот утрово, се случи во близина на Крупиште во која учествувало возило на Здравствениот дом Кочани.

На терен се екипи на МВР, противпожарните единици на Штип и Пробиштип и Итната медицинска помош.

Во сообраќајната незгода има повеќе повредени лица. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *