Остра реакција на ЖФК Каменица САСА за “срамното” судење на Пилешков на натпреварот во Тетово

Остра реакција од ЖФК Каменица САСА по завршувањето на дерби натпреварот со ЖФК Љуботен во Тетово.

Срамното судење на Пилешков, како што истакнуваат од каменичкиот женски фудбалски клуб го реши натпреварот. Во продолжение текстот на соопштението од ЖФК Каменица САСА.

Грабеж на Годината
ЖФК Пилешков 2:2 ЖФК Каменица САСА

2 пенали , измислени фаули , за жал не можеше да шутне да даде гол за хет трик.

Сега разбра цела Македонија зошто мораше тој да биде актерот иако вчера судеше Прва Лига Мажи!
Други судии јавно немаме за вакви работи па сабота,недела,понеделник пинг понг тој ќе биде! 💰

Коментари од службени лица на натпреварот, да не им пишаме имиња немаат вина но се крстеа од главниот судија:
,,Овој што ви прави, ова е крајно безобразно,,
,,Ова го нема ни во општинска,,
Правно лице од ФФМ присутно на натпреварот, жал ми што не ви дадоа да играте фудбал и судијата го реши натпреварот,,

Фудбалска Репрезентација на Македонија Фудбалска Федерација На Македонија

До кога ќе седите со скрстени раце?
Или тоа си е работа но надвор од фудбалските терени?

Fudbalska Federacija Na Makedonija
Fudbalska Reprezentacija Federacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *