Одрони на патот Македонска Каменица – Делчево

Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Македонска Каменица – Делчево се одвива по една сообраќајна лента – соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Оттаму информираат дека се преземаат мерки за расчистување на коловозот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *