Нов црн рекорд: Рекордни 1085 новозаразени од ковид 19 во Македонија | 31.10.2020

Нови 1085 нови случаи на коронавирус се регистрирани во изминатите 24 часа, дознава Centar.mk

Засега нема информации за тоа дали има починати.

Повеќе детали се очекуваат, откако официјално, Министерството за здравство ќе ги соопшти целокупните статистики, кои во изминативе денови се испраќаат со задоцнување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *