Нов евро гол на Александар Ѓеоргиевски од Брегалница (Д)

Фудбалерот на Брегалница Делчево, Александар Ѓеоргиевски, станува препознатлив по головите од слободен удар. Во натпреварот против ФК Кит Го од Пехчево, Александар постигна нов евро гол од 35 метри.

Погледнете го неговото ново ремек дело!

Leave a Reply

Your email address will not be published.