Нови детали од несреќата на патот Штип – Кочани – возилото прво удрило во маж кој ја косел тревата, а потоа се превртело

Нови детали од утринската несреќа на експресниот пат Штип – Кочани.

Според информациите, возилото изгубило контрола и удрило во четиресет и двегодишен работник од Штип кој ја косел тревата покрај коловозот, а потоа се превртело.

Лицето е тешко повредено.

Двете лица се пренесени во Клиничка болница-Штип. Несреќата се случила на неколку километри на клучката кај Три Чешми.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *