На ФК Каменица Саса и тргна со објавите на Twitter

Пред почетокот на пролетната полусезона во Втората македонска фудбалска лига (29.02), Саса и Осогово договорија пријателска средба за вчера во недела од 13:30 во Македонска Каменица. Домаќините сега ги прозиваат гостите за тоа што убедливо ги совладаа на 20-ти откомври лани со 2-5 среде Кочани во првенство.

Вчерашниот натпревар заврши со нерешен резултат од 2:2.

FK Kamenica Sasa@fk_sasa

Утрово во Кочани:

– Кире, качувајте капитено у фичето и кренувајте за Македонска Каменица.

= Инате се шефе. Срам го е било есенеска шо изгубихме од Саса 2 – 5.

– Обавезно да сте го качили. Без него @gfkosogovo е слабо и Саса па ќе не растури.

😂😂😉

Embedded video

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *