Нашата екипа ЖФК Каменица САСА победи со исти стрелци на головите и со истиот резултат од минатото коло

ЖФК Каменица САСА го повтори резултатот од 22. Коло во ПМФЛ (Жени) поведувајќи ја екипата на ЖФК Топ Гол од Битола со 3:0. Идентичен резултат од минатонеделниот натпревар во Струмица против Тиверија. Исти беа и стрелците на головите. Туане Фрагосо повторно стрелаше двапати и еден погодок постигна секогаш одличната и борбена Ана Димитровска.

– Очекувана победа и нови три бодови,  со целосна контрола на натпреварот. Брза игра со многу шанси и постигнати голови. Гостите од Битола во одбрана одиграа на ниво. Браво на сите, – истакна Зоран Злстковски, тренер на нашиот Женскиот фудбалски клуб Каменица САСА од Македонска Каменица, при што истакна благодарност до сите навивачи кои беа присутни и ги подржаа нашите девојки!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *