Мопед удри во 16-годишно момче во Кочанско

Во близина на влезот за кочанското село Тркање, мопед „априлија“, управуван од Т.Т. (19) од с. Тркање, на кој превезувал и 14-годишно лице, удрил во 16-годишен пешак од истото село.

Во незгодата пешакот добил тешки телесни повреди и со возило на итната медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *