Младо момче загина со мотор на патот Кочани – Зрновци

Седумнаесетгодишно момче од штипското село Зрновци загина кога со мотор излета од патот Кочани – Зрновци. Сообраќајната несреќа се случила ноќеска во близина на местото наречено Дива Топола.

В. А. итно бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, каде што им подлегнал на повредите.

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа на Одделението за внатрешни работи Кочани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *