Малолетник од Кочани прободен со нож

Поднесена е кривична пријава против дваесет и осумгодишен кочанчанец поради постоење сомнение за „насилство врз дете“.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.В.(28) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.На 15.08.2023 во Кочани, пријавениот физички нападнал 15-годишен малолетник од Кочани, при што со остар предмет му нанел повреда“, информираат од МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *