Маестралниот Кире Блажевски му даде 42 поени на УГД

КК Баскет Кам (генерација М-16) извојува нова убедлива победа на гостински терен. Совладана е екипата на УГД Штип, со конечен резултат 58:114. Маестралниот Кире Блажевски, кој е и потенцијален репрезентативец на македонската кошаркарска репрезентација, постигна 42 поени, речиси исто колку целиот тим на УГД. Во високата победа на каменичката екипа, одличен придонес дадоа и Дамјан Тодосиев со 22 поени и Ангел Јовановски со 14 постигнати поени.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *