ЛИГА НА ШАМПИОНИ: НСА Софија пресилен противник за ЖФК Каменица САСА

 

Само едно коло траеше европската одисеја на македонскиот женски фудбалски првак Каменица Саса откако загуби попладнево во Софија од НСА во првото квалификациско коло во ЛШ со 3-1.

Бугарскиот шампион дојде во водство во 17 минута преку Пенкова, а избраничките на Зоран Златковски израмнија во 35 минута преку Димитровска.

НСА беше подобар противник на теренот и со два гола пред самиот крај на полувремето, преку Желева и Пенкова. го реши победникот

Во самиот финиш на натпреварот Каменица Саса остана со играч помалку по исклучувањето на Талевска.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *