Кривична пријава за кочанец поради закани кон адвокат во Кочани

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против И.М.(49) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 07.03.2024 во трговски центар во Кочани, пријавениот се заканувал на адвокат од Кочани.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *