Кривична пријава за вработен во МВР за примање поткуп

Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријавa против Л.Б. (57) од Штип, вработен во МВР, поради сомнение за „примање поткуп“, а судија на претходна постапка му одреди и притвор во траење од 30 дена.

Текстот во целост можете да го прочитате на Libertas.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *