Кривична за 30 годишен каменичанец за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.И.(30) од село во општина Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 16.12.2022 во Македонска Каменица, од страна на полициски службеници извршена е контрола на патничко возило „бмв“, сопственост на пријавениот, при што била пронајдена и одземена марихуана.

Извор на веста: Дневен Билтен на МВР 11.01.2024 година

ОГЛАС: СЕ ПРОДАВА КУЌА КАЈ ШКОЛОТО ВО ДОЛНА САСА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *