Кочанчанец се самозапали среде Трговскиот центар

Маж на 40-годишна возраст се самозапали денеска околу пладне пред Трговскиот центар во Кочани, објави  МИА.

Тој се полеал со бензин, по што извадил запалка и се запалил. Минувачи веднаш реагирале и со противпожарни апарати од блиските дуќани се обиделе да му помогнат и да го изгаснат пламенот. Повикани биле и екипи на Противпожарната единица и на Брза помош, по што лицето биле пренесено во Кочанската болница, но поради сериозноста на повредите бил итно префрлен на клиниките во Скопје.

Причините за ваквиот акт на кочанчанецот сеуште не се познати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *