Кочанец на малолетничка и овозможил да користи марихуана во неговиот автомобил

Во автомобил на малолетничка и овозможил да користи марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Љ.Л.(34) од

Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“. На 20.03.2018 во близина на село Чешиново, во патничко возило, управувано од пријавениот, истиот овозможил на 16-годишна девока од село Зрновци да користи марихуана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *