Кочанец демолирал обложувалница. Искршил повеќе слот машини

Денес 04.11.2022 надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против едно лице од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 05.10.2022 во спортска обложувалница во Кочани, пријавениот со тврд предмет ги оштетил апаратите за игри на среќа.

Полициски билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *