КМФ “Рудник САСА” супериорни против фаворитите во пролетниот дел од првенството

КМФ Рудник-САСА со вчерашната убедлива победа од 10:2 против трето пласираната СЕЕУ-Тетово полека но сигурно го обезбедува опстанокот на прволигашката табела. Пред полна сала во Македонска Каменица, со ефективна игра во нападот и сигурна и цврста игра во одбраната каменичани покажаа дека заслужуваат да бидат дел од прволигашката футсал сцена. Ова е нивна втора убедлива победа по ред, бидејќи во претходното коло од пролетниот дел на првенството на гостински терен беа поуспешни од екипата на Цико од Стојаково со високи 2:8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *