Кај 20 годишен каменичанец во Кочани пронајдени таблети „Амфетамин“

Македонска Каменица, 21.10.2019 година – Надворешната кацеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.А.(20) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,овозможување на употреба на наркотични дроги“.Во Кочани, на паркинг-простор од брана „Градче“, полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле амфетамин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *