Каменичани и Бугари се тепале на бензинска кај Кочани

На 05.03.2021 во 18,50 часот во СВР Штип било пријавено дека на излез од Кочани кон Виница во близина на бензинска пумпа бил нарушен јавниот ред и мир помеѓу неколку лица од Македонска Каменица од една страна и Б.К.(47) и М.Ш.(33) двајцата од Р.Бугарија, од друга страна.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *