Каменица ќе навива за Влатко Стојановски кој вечерва е стартер за Ним

Вечерва, во 1/8 финале од францускиот куп, екипата на Ним ќе ги одмери силите со Сент Етиен. Во почетната постава на Ним е најавен и македонскиот фудбалски репрезентативец, каменичанецот Влатко Стојановски.

Натпреварот започнува во 21.05 часот, а Каменица очекува гол од популарниот фудбалер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *