Како Македонија ја тресна Словенија?

Ракометна Македонија ја слави првата победа на ЕП 2018 во Хрватска.

Падна фаворизираниот противник кој има бронза на последниот Мундијал.

Македонија бодрена од илјадниците фанови во преполнетата загребска Арена ја победи Словенија со 25:24 и стигна до првите бодови во групата Ц.

Играта осцилираше и кај двата тима, но Македонија го издржа притисокот и кога беше најпотребно го покажа искуството.

Ова е многу важна победа за нас пред мечот со Црна Гора кој го играме утре.

Погледнете како четата на Раул Гонзалез ја победи Словенија…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *