И денеска дожд, од утре стабилизација на времето

Vrvacko maalo, selo Lukovica Makedonska Kamenica
Vrvacko maalo, selo Lukovica Makedonska Kamenica Foto: Mitre Angelovski Shole

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 9, а дневната од 9 до 14 степени.

Во Скопје, слично време, променливо облачно со повремен дожд, особено претпладне. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 11 степени.

Од четврток ќе настапи стабилизирање на времето со пораст на дневните температури.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *