Исчезнатото 13 годишно девојче од Кочани е пронајдено

13 годишното исчезнато девојче од Кочани e пронајдено, објави утрово Телевизија Стар повикувајќи се на информации од СВР Штип.

– На (02.12.2023) во 21.30 часот во Полициската станица Кочани З.Н.(32) од Кочани пријавила дека нејзината малолетна ќерка Б.Н.(13) која на 01.12.2023 беше пријавена дека се оддалечила од домот е пронајдена во Кочани од oд страна на нејзиниот татко, известуваат од СВР Штип, пренесува TV Star.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *