Избодено момче на Рекорд

17-годишно момче на пладне било избодено во центарот на Скопје, соопшти МВР.

Момчето било нападнато од две лица и е прободено со остар предмет во стомакот. Напаѓачите најверојатно користеле нож.

Нападот се случил околу 12.40 часот на прометната автобуска постојка на Рекорд во центарот на Скопје. Минувачите повикале итна помош, а повредениот тинејџер е префрлен во Градската општа болница Свети Наум Охридски.

Полицијата го истражува случајот, нема информации дали се приведени насилниците.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *