ЖФК Каменица САСА утре се среќава со Тиверија во Струмица

Во рамки на 4. Коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија, на теренот со вештачка подлога во Струмица, се среќаваат ЖФК Тиверија и ЖФК Каменица САСА.

Натпреварот започнува во 16:00 часот. Сабота, 16. Септември 2023 година.

Утрешниот натпревар е од исклучителна важност за каменичанки, бидејќи со победа против Тиверија, практично имаат победи против двете конкурентни екипи за освојување на титулата. ЖФК Каменица САСА во првите три одиграни кола има две победи и еден нерешен резултат, со вкупно освоени 7 бодови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *