ЖФК Каменица САСА успеа да слави на гости против екипата на ЖФК Цевитана

Женското фудбалско прволигашко друштво го комплетираше деветото коло од првенството.

ЖФК Каменица САСА успеа да слави на гостувањето кај екипата на ЖФК Цевитана со головите на Ева Андонова и Туане Фрагосо.

– Одличен натпревар кадешто имавме иницијатива и контрола на натпреварот. Честитки за целиот тим за победата и освоените три бода, – истакнуваат од клубот по натпреварот

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *