Жител на Драгобраште доби кривична пријава поради еден коментар на Фејсбук

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против З.А.(44) од с.Драгобраште, виничко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *