Ескалација во Кочани: Нападната екипа на ЕВН при извршување на работни задачи во Трајаново трло

Нападната екипа на ЕВН при извршување на работни задачи во Кочани

На 15.11.2023 во 15.00 часот во Полициската станица Кочани, Г.Д.(56) од Виница пријавил дека во населбата „Трајаново трло“ во Кочани, при извршување работни задачи во ЕВН,  три лица физички нападнале негов колега, со метален предмет му се заканиле нему и ги спречиле во извршување на задачите.

За случајот бил запознаен јавен обвинител, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Се работи на расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *