Едно лице од Кочани ја загуби битката со коронавирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални извори од Општина Кочани, односно од градоначалникот Николчо Илијев.

Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во изолација и барало помош да се организира погребот. Општина Кочани е вклучена во помагање..

  • Последен пат се слушнав со него во четвртокот, ми кажа дека има болки и дека ќе го приклучат на апарати. Беше на Инфективното одделение во Скопје, изјави Илијев за „Слободен Печат“.

Неофицијално, жртвата е околу 40 години.

Извор: Слободен печат

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *