Евровизиската песна „Горда“ промовирана во етерот (видео)

Како што беше најавено пред неколку дена, Песната „Горда“ (Проуд), која нашата претставничка Тамара Тодевска ќе ја пее на годинашното издание на Евровизија во Тел Авив во Израел,  беше промовирана во  19:30 часот во централниот дневик на Националната Радио Телевизија.
Музиката е авторско дело на Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров, а текстот го напишаа Коста Петров и Сања Поповска.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *