Еве со кого е во група Македонија на Европското првенство

Македонија во својот дебитантски настап на едно ЕП ќе игра во групата Ц, а противници се Холандија, Украина и Австрија.

Групите беа извлечени пред еден месец, а се чекаше разврската само во Лигата на нации. ЕП ќе се одигра следната година, во 12 европски градови од 12-ти јуни до 12-ти јули.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *