Делчевец доби кривична за неовластено производство и пуштање во промет на наркотици и психотропни супстанци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против К.В.(23) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 11.07.2021 од полициски службеници бил извршен претрес во домот на пријавениот при што била пронајдена и одземена марихуана.

Извор: Дневен билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *