Две жртви и повредени лица во сообраќајка на експресниот пат Кочани – Штип

Две жртви и повредени лица има во тешката сообраќајна несреќа која се случи денеска во 12.42 часот на експресниот пат Штип-Кочани во близина на селото Чешиново.

Ова за МИА го потврди портапролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *