Дваесетгодишник од Делчево силувал малолетно девојче

Полицијата поднесе пријава против 20-годишно момче од Делчево осомничено дека силувало малолетно девојче.

Според информациите на МВР, Б. М. (20) од Делчево е осомничен дека во текот на октомври и ноември минатата година во Делчево, во два наврата, извршил полови дејства над малолетно девојче од Делчево.

На 11 мај во просториите на ОВР Делчево девојчето го препознало пријавениот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.